Doprava

Apartmány Novalja

Ubytování Novalja, ostrov Pag, Chorvatsko

Autobusová doprava z celé ČR  - Novalja

Autobus sváží hosty z celé ČR a vyjíždí z Brna vždy v pátek cca 18 hodin a doveze Vás v sobotu dopoledne až do Novalje, kde si své hosty vyzvedneme na autobusovém nádraží a dovezeme do místa ubytování. Pokud je pro Vás  Brno daleko, jezdí i svozové autobusy a ty Vás do Brna dovezou.

 

Brno je hlavní stanice - do Brna Vás dopraví dopravce z celé ČR - informace sdělíme emailem

Dopravu zajišťujeme moderními autobusy.

 

Cena dopravy je 2.500 Kč - obousměrná

 


Vlastní doprava

Při cestě vlastní dopravou doporučujeme:

 

ČR- Rakousko (Vídeň)- Slovinsko (Graz)- Chorvatsko (Karlovac) - cesta trvá přibližně 9-10 hodin

  • při průjezdu Rakouskem je zapotřebí zakoupit si 10 denní dálniční známku,
  • ve Slovinsku je také možné zakoupit si 7 denní dálniční známku, zde však doporučujeme se dálnici vyhnout, jedná se o úsek přibližně 30 km,
  • v Chorvatsku se platí mýtné za jednotlivé úseky.

Přes Maďarsko jezdí stále více hostů - info na internetu

Na ostrov můžete využít 2 cesty

  • přes most z pevniny - průjezd je bez poplatků - délka trasy cca 800 km - měřeno z Mikulova
  • trajektem Prizna - Žigljen - poplatek za každou osobu a vozidlo - délka trasy cca 700 km - měřeno z Mikulova

most na Pag trajekt Prizna - Žigljen

 

Jak se vyhnout placeným úsekům ve Slovinsku - doporučujeme

Sjíždět z dálnice je nutné již v Rakousku z dálnice A9 na Exitu 226. Na návěstidle je napsáno Gersdorf, Mureck, Straβ a Gosdorf. Po sjetí z dálnice se jeďte do města Mureck. Na konci města odbočte v pravo na most přes řeku Mura do slovinského města Trate. Řeka tam tvoří státní hranice obou zemí. Po přejetí mostu budete stoupat do hor po okresní silnici směrem na Lenart. Po příjezdu do města Lenart jeďte pořád rovně až k odbočce na Maribor, Radenci a Murska Sobota. Tam odbočíte doprava směrem na Maribor a na křižovatce se dáte doleva na Ptuj a Zagreb. Dále pak jeďte do města Ptuj. Nelekejte se dálnice A5 vedoucí do Mariboru, nad kterou budete projíždět. Nadále tam směřujte rovně na Ptuj. Když dojedete do města Ptuj, odbočte na první křižovatce na novou silnici směřující do obchodní zóny plné kruhových objezdů. Na této odbočce již bude nápis HR a tak nemusíte zajíždět přímo do centra města. Přes kruhové objezdy se držte směrovek na Zagreb a téměř vždy se tam odbočuje vpravo. Při tomto průjezdu si však dávejte pozor na rychlost, silnice je totiž známá častým měřením ze strany policie (50 km/h). Na čtvrtém kruháči jeďte rovně a po přejetí mostu přes Ptujské jezero uvidíte již nápis Zagreb s přeškrtnutým symbolem dálnice. Za pár vteřin pak najedete na posledních zhruba sto metrů dálnice, která je na těchto metrech bez poplatku. Přejeme šťastnou cestu.

 

 

Novalja - Příjezd k vile Dabo:

příjezd k vile Dabo - apartmány Novalja