Informace k odjezdu

Apartmány Novalja

Ubytování Novalja, ostrov Pag, Chorvatsko

POKYNY DO NOVALJE

INFORMACE k odjezdu

Vlastní doprava

Při cestě vlastní dopravou doporučujeme 2 následující trasy:

 

1. ČR- Rakousko ( Vídeň)- Slovinsko ( Graz)- Chorvatsko ( Karlovac) - cesta trvá přibližně 9-10 hodin - při průjezdu Rakouskem je zapotřebí zakoupit si 7 denní dálniční známku, ve Slovinsku je také možné zakoupit si 7 denní dálniční známku, zde však doporučujeme se dálnici vyhnout, jedná se o úsek přibližně 30 km, v Chorvatsku se platí mýtné za jednotlivé úseky. Doporučujeme platit kartou, vyhnete se frontám. Na ostrov můžete využít 2 cesty - přes most z pevniny- průjezd je bez poplatků- délka trasy cca 790 km ( z Mikulova) - trajektem - poplatek za každou osobu a vozidlo- délka trasy cca 700 km. Trajekt Prizna - Žigljen

 

2. ČR- Slovensko ( Bratislava)- Maďarsko ( Györ)- Chorvatsko ( Karlovac) – cesta trvá přibližně 10- 11 hodin - Při průjezdu Slovenskem je nutné si zakoupit 1 denní dálniční známku, průjezd Maďarskem bez poplatků,v Chorvatsku se platí mýtné za jednotlivé úseky Zde je odkaz na mapu trasy.

 

Pro klienty, kteří přijedou vlastní dopravou doporučujeme příjezd nejdříve ve 12 hodin. Po příjezdu budete ubytováni nejpozději do 13:00 hod. Pozdější příjezd není časově omezen. Berte prosím na vědomí, že před Vaším příjezdem, je nutné, aby se odjíždějící hosté vystěhovali a apartmány se uklidili a připravili pro Váš příjezd. V případě, že přijedete dříve můžete vyčkat na terase u vily, kde se můžete také občerstvit chlazenými nápoji aj. V místě ubytování Vám bude k dispozici delegát naší kanceláře, který Vás ubytuje a vybere si od Vás cestovní pasy či občanské průkazy, a poplatek na pobytou taxu k nahlášení v turistickém centru (viz ceník).

 

Bližší informace o aktivitách, plážích, výletech a stravování Vám poskytne náš delegát na místě. K dispozici je zapůjčení klimatizace zdarma, host platí jen poplatek za elektřinu 6 euro na den.


Cestovní doklady

Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie a Chorvatska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu v Chorvatsku.

 

Naše chorvatské telefonní číslo +3850991967262 na volání z ČR a na volání v Chorvatsku bez předvolby 0991967262 od 1.6. stále aktivní a kdykoliv budete potřebovat radu či pomoc – volejte našeho delegáta nebo +420775860911


Pojištění

Součástí zájezdů není pojištění zákazníka pro cesty a pobyt .Jako občan EU nemusíte mít cestovní pojištění do zemí EU a Chorvatska, máte nárok na ošetření jako občan dané země. Ošetření však bývají zpoplatněna a to nemalou částkou, v případě, že neuzavřete cestovní pojištění, Vám tato částka nebude od Vaší zdravotní pojišťovny proplacena. Doporučujeme proto si cestovní pojištění před cestou zařídit přes naši CK nebo přes internet on line www.top.pojisteni.cz, nabízí širou škálu pojišťoven a každý si může vybrat typ pojištění, jaký mu vyhovuje.


Adresa

Vila Mako, Marka Maruliča 3A, Novalja

Ostrov Pag, Chorvatsko

GPS: S 44.55887 V 14.87995 nebo S 44°33´31.920“ V 14°52´47.824“


Peníze na výlety a ostatní aktivity

V průběhu týdne Vám bude náš delegát nabízet různé výlety a další aktivity. V okolí ubytování je cca 12 krásných pláží jako např. Pláž BABE, JADRA, PLANJKA, CASKA, MANDRE, ŠIMUNI atd... a také druhá největší diskotéková pláž na Jadranu ZRČE. Cena výletů lodí na okolní ostrovy se pohybuje kolem 60 až 200 kuna. Na místě si také můžete zapůjčit kola, možnost zapůjčení motorového člunu 170 - 200 eoro na den + PHM.

Více o výletech naleznete zde.


Nezapomeňte na

pasy (OP), peníze, hygienické potřeby, ručníky (osušky), sluneční brýle, opalovací krémy, věci na potápění, boty do vody, léky, jestli užíváte….a také něco (nejlépe do zásuvky na komáry) a repelent proti štípnutí. Povlečení je součástí apartmánů. Kuchyně jsou nové, vybavené hrnci, talířky, příbory, sklenicemi…

Na místě si můžete dokoupit v prostorách ubytování polopenzi nebo jen snídaně za eura. Ubytování je rodinného typu a lze se dohodnout na době snídaně i večeře. Každý má svou porci.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme krásný pobyt u moře

CA JADRANPAG